Soós Zoltán 2020 szeptember 27-ei választásokon elsöprő fölénnyel nyert, így elérte célját, hogy Marosvásárhelyen polgármester lehessen, leváltva a várost 20 éve vezető politikai kört.
Az egyetlen olyan polgármesterjelöltként indult, akit mind a három magyar politikai formáció, az EMNP, MPP és az RMDSZ is támogatott. Miért alakult ez így, miért pont ön az, aki létre tudta hozni ezt az egységet, és másutt miért nem működött?
– Sorolhatnám itt a személyem kiválóságát, az alkalmas voltomat, a kisugárzásomat vagy karizmámat, de ezek nem fedik az igazságot.
Maros megyében és így Vásárhelyen is egy politikai generációváltás zajlik már pár éve, és ennek az okán kerültünk mi fiatalok pozícióba. Képzettségben, korban, politizálási stílusban és gondolkodásban is egy új generáció bontogatja szárnyait, nemcsak a személyemben, hanem sokan mások is.
HírdetésHírdetéshetilapNövekvő feszültség MarosvásárhelyenAz elmúlt években egyre több „magyar ügy” világított rá a Romániában uralkodó politikai, társadalmi, etnikai viszonyokra. Sérelmek és félelmek bonyolítják az erdélyi magyarság mindennapjait, amelyek csak erősödnek a román állam centenáriumi évfordulójához közeledve. Egyiket sem övezte azonban akkora káosz, mint a marosvásárhelyi katolikus líceum ügyét, amely sorsában egymást felerősítve jelennek meg az etnikai, vallási, politikai, jogi buktatók. A marosvásárhelyi önkormányzat, a tanfelügyelőség, az oktatási minisztérium, a prefektúra, a bíróság és a korrupcióellenes ügyészség útvesztőjében a marosvásárhelyi katolikus iskola „felélesztése” modernkori kálváriaként vonult be az erdélyi magyar oktatás történetébe. Az ügy kibogozására Kovács Leventével, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) Maros megyei vezetőjével tettünk kísérletet.HírdetésHírdetés